المیپاد شرکت کنم یا نه؟

یکی از سوالاتی که دانش آموزان پایه دارند اینه که المیپاد شرکت کنم یا نه؟ و چه مزایا و معایبی میتونه شرکت در المپیاد داشته باشه. یکی از درگیری های ذهنی بچه ها هم این هستش که آیا شرکت در المپیاد با کنکور تناقضی داره یا خیر.

در درجه ی اول بذارین از مزایای المپیاد بگیم. کسی که مدال طلای المپیاد بگیره میتونه بدون انتخاب رشته دانشگاه و رشته ی مورد نظر خودشو انتخاب کنه! اگر هم نقره یا برنز ببرید توی کنکور سهمیه میگیرید که اون هم خیلی کمک کننده هست! خب این مزیت بزرگی هستش که نمیشه به راحتی ازش گذشت. مطمئنا خیلی هاتون دارید فکر می کنید مگه آخه میشه طلا و نقره و برنز رو به این راحتی برد؟

بله میشه! فقط کافیه به اون رشته ای که میخواید درش المپیاد شرکت کنید علاقه ی خاصی داشته باشید. ممکنه شما توی درس های دیگتون ضعیف باشید ولی توی یک درس خیلی قوی باشید و علاقه ی زیادی به اون داشته باشید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم حتما گزینه ی المپیاد رو در نظر بگیرید.

چه کسی نباید المپیاد شرکت کند؟

کسایی که فکر توی هیچ درسی نمره ی بالاتر از هجده ندارند و علاقه ی خاصی هم به هیچ درسی ندارند و یا فکر میکنن که نمیتونن به اندازه ی کافی وقت بذارن برای المپیاد.

علاوه بر این دسته ، خیلی ها هم هستند صرفا بخاطر این که دوستاشون و هم کلاسی هاشون شرکت میکنن میخوان المپیاد شرکت کنند که به این دسته از عزیزان هم به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه دنبال المپیاد برن!

چه کسی باید المپیاد شرکت کند؟

بچه هایی که علاقه ی خیلی زیادی به یک زمینه از المپیاد مثلا شیمی یا زیست یا … دارند بهشون پیشنهاد می کنیم که در المپیاد شرکت کنند. همون طور که در مقالات گذشته ی تیس هم خوندید بچه های پایه کمتر باید به کنکور فکر کنند و باید بیشتر به مفهومی خواندن توجه داشته باشند و المپیاد شرکت کردن میتونه در راستای این جهت هم کمک کننده باشه!

در پایان هم این رو بگیم که خیلی از رتبه های برتر کنکور ، المپیاد هم شرکت کرده بودند و خیلی هاشون هم شرکت نکرده بودند در نتیجه این که المیپاد شرکت کنم یا نه؟ اونقدر به موفقیت یا عدم موفقیت در کنکور مرتبط نیست مگر این که سال آخر باشید که اگر فکر می کنید طلا رو نمیتونید ببرید بهتره شرکت نکنید!

از لینک زیر میتونید شرایط شرکت در المپیاد رو هم مطالعه کنید.

شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی