برگزاری دو کنکور در سال 98

خب بچه ها همون طوری که مشاورین آکادمی کنکور تیس پیش بینی کرده بودند و در مطلب “برگزاری دو کنکور در سال 98” گفته بودیم بالاخره خبر نهایی اومد و مشخص شد که برگزاری دو کنکور در سال 98 بدون هیچ چون و چرایی قطعی شده. سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش امروز بیان کرده داوطلبین کنکور 97 چنان چه به نتیجه ی دلخواه خود نرسند و از کنکور محروم نشن میتونن توی سال 98 با کتاب های درسی خودشون کنکور بدن!

برگزاری دو کنکور در سال 98 یا یک کنکور با دو نوع سوال؟

قرار بر این شده که در یک نوبت کنکور برگزار بشه ولی با دو سری سوال مختلف یعنی یک سری برای کسایی که با نظام قدیم خوندند و کنکور داشتند قبلا و یک سری برای کسایی که کتاب های نظام جدید رو خوندند. بدیهیه که در رتبه بندی هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت و کماکان بر اساس تراز بدست امده داوطلبین رتبه بندی میشن.

سعی کنید همین امسال قبول شوید!

درسته که این خبر اطمینان بخش هستش ولی سعی کنید همین امسال قبول بشید. پشت کنکور موندن سختی های زیادی داره که توی این مطلب به طور کامل توضیح دادیم : پشت کنکور بمونم یا نه.

به شایعات هم توجه نکنید امسال هم کنکور مانند سال های قبل برگزار میشه و سوالات سخت یا آسون لزوما نخواهند بود بلکه با همون روند همیشگی ادامه پیدا میکنه. متاسفانه شایعات زیادی توسط برخی سودجو ها میشه که فقط میخان تنور کنکور رو داغ کنن امسال مگر نه این که اخرین کنکور نظام قدیم هستش هیچ تفاوتی در ماهیت کنکور بوجود نخواهد آورد. به فرض احتمال کم هم که تفاوتی وجود داشته باشه ازونجایی که برای همه هستش پس نگرانی ای نیست لزومی نداره الکی به این چیز ها فکر کنید سعی کنید روی برنامه درسیتون تمرکز کنید و با دقت و قدرت و به درستی جلو برید و از هیچ مانع و مشکلی هم نترسید. قبول شدن توی یک رشته ی خوب و توی یک دانشگاه خوب رویای دست نیافتنی نیست. شما خیلی راحت میتونید بهش برسید فقط کافیه در جهت درست تلاش کنید. و به راحتی ناامید نشید. مشکلات توی راه زیاده ولی همین نحوه برخورد با مشکلات هستش که رتبه های برتر رو گلچین میکنه پس به جای این که به سختی راه به چشم یک عیب نگاه کنید سعی کنید اون رو به چشم یک مزیت ببینید مزیتی که قراره شما رو گلچین کنه!