بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور ۹۷

یکی از سوالات متداول بچه ها در مورد اینه که بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور ۹۷ کدوم آزمون هستش. امروز تصمیم گرفتیم که در این مورد باهاتون صحبتی داشته باشیم. هر کدوم از آزمون های آزمایشی ویژگی های مثبت و منفی خاص خودشونو دارند که امروز برای شما میگیم و تصمیم نهایی رو به عهده ی خودتون قرار میدیم.

آزمون های کانون قلم چی 

گزینه ی انتخابی اکثر داوطلبین کنکور برای آزمون های آزمایشی ، قلم چی هستش که سابقه ی طولانی تری نسبت به بقیه آزمون ها هم داره و از نظر خیلی از مشاورین و دانش آموز ها بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور ۹۷ هستش. برنامه ی آزمون های قلم چی چند سالی هست که تغییر خاصی نکرده و یه جورایی جواب خودشم داده. جامعه ی آماری این آزمون هم همون طور که گفتیم نسبت به دیگر آزمون های خیلی بیشتره و میتونه گزینه ی خوبی برای سنجش وضیعیت کلی درس خوندنتون باشه (گرچه خیلی از بچه ها توی قلم چی موفقن و بعد توی کنکور رتبه ی کمتری نسبت به کسایی که قلم چیشون خوب نبوده بدست میارن ولی خب این دسته استثنا هستند)

کیفیت سوالات قلم چی معمولا قابل تایید هستش. گرچه بعضی وقتا در بعضی آزمون ها و بعضی از درس ها واقعا سوالات بی کیفیت طرح میشن. ولی در کل میشه گفت قابل قبول هست کیفیت سوالات. نحوه ی تالیف سوالات هم به این شکل هستش که تعداد زیادی طراح داره هر درس و هر کدوم تست های زیادی رو ارائه میدن و یک تیم گزینشگر سوالات رو گلچین میکنن و نهایی میکنن میذارن توی آزمون. به طور کلی میشه گفت سوالات کانون از سطح کنکور کمی سطحشون بالاتره. هزینه ی آزمون های قلم چی هم البته بیشتر از بقیه آزمون ها هستش و علاوه بر هزینه ی آزمون شما رو مجبور میکنن کتاب های زیادی تهیه کنید که سطح بالایی هم ندارند اکثرشون.

آزمون های گزینه ۲

گزینه ی ۲ جامعه ی آماری پایین تری نسبت به قلم چی داره و هزینه ی کمتری هم برای آزمون ها میگیره. ایرادی که نسبت به گزینه ۲ میشه گرفت بحث برنامه ی آزمون هاست که کمی غیراستاندارد به نظر میرسه. برنامه ی گزینه ی ۲ به طوری تهیه شده که سرعت بالایی داره و تمرکز اصلی روی مرور گذاشته شده. ازین جهت شاید برای داوطلبینی که فارغ التحصیل هستند بهتر باشه چنین برنامه ای ولی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی وقت زیادی میگیره و منطقی نیست. کیفیت سوالات گزینه ی ۲ قابل قبول هستش و تلاش زیادی میشه که منطبق با کنکور های سال های قبل سوالات طرح بشن البته این توجه زیاد به سبک سوالات سال های قبل ، جلوی نوآوری و خلاقیت طراح ها رو کمی گرفته و دانش آموز شانس برخورد با سوالات با سبک جدید رو نداره. این که سوالات با سبک جدید توی آزمون باشن این امتیاز رو داره که دانش آموز بتونه روز کنکور هم اگر نوع جدیدی از سوال اومده بود استرس خودشو کنترل کنه و بتونه راحت راه حل رو پیدا کنه و وقت زیادی برای درک سوال نگذاره.

آزمون های گاج

آزمون های گاج که جامعه ی آماری بسیار پایینی هم داره یکی دیگر از گزینه های پیش روی بچه ها هستش. طراحی سوالات آزمون های گاج کمی با دقت و وقت بیشتری انجام میشه و برای این که سوالات استانداردی به دست دانش آموز برسه تلاش زیادی میشه. برنامه ی این آزمون ها هم تا حدی منطبق با آزمون های قلم چی دراومده و شباهت های زیادی با برنامه ی آزمون های قلم چی داره. در دروس عمومی و درس زیست مخصوصا سوالات آزمون های گاج خیلی مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و حتی کسایی که این آزمون رو شرکت نمی کنن سعی میکنن سوالات عمومی و زیست این آزمون رو پیدا کنن و بررسی کنن و جواب بدن. 

آزمون های سنجش

آزمون های سنجش رو آخری نوشتیم و یه جورایی توی مقایسه نیوردیم چون شرکت توش واجبه. البته ممکنه برادر یا خواهری داشته باشید که چند سال پیش کنکوری بوده و به شما بگه آزمون های سنجش کیفیت بالایی ندارند. این حرف برای زمان کنکور اون ها درست بوده ولی میشه گفت از سال ۹۲ به بعد ورق برگشت و سوالات آزمون های سنجش دچار دگرگونی خاصی شدند و علاوه بر اون یه جورایی یه منبعی شدند برای پیش بینی کنکور . برای مثال اولین بار توی آزمون های سنجش دو تا ریدینگ دادند و کنکور همون سال هم همین کار رو کردند. این فقط یه مثال ساده هستش ولی به طور کلی میشه گفت تطابق زیادی با کنکور خواهد داشت و شرکت توی این آزمون ضروری هستش در ضمن جامعه ی آماری بالایی هم داره. اما شرکت در آزمون های سنجش به تنهایی کافی نیست بلکه باید مکمل یکی از آزمون های بالا باشه. چرا که تعداد اژمون هاش زیاد نیست و فاصله ی زیادی بین ازمون ها هستش که این خودش باعث میشه برنامه ی آزمون ها اونقدر دقیق و قابل اطلاق به درس خوندن شما در طولانی مدت نباشه ولی خب همون طور که گفتیم حتما باید توی این آزمون شرکت کنید و اگر هم امکان شرکت توی این آزمون ها رو ندارید حتما سوالاتش رو بگیرید و کار کنید چون خیلی خیلی مهم هستند و میتونن تاثیر زیادی داشته باشن توی کنکور شما. 

چنان چه سوالی در مورد بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور ۹۷ دارید میتونید کامنت بذارید یا توی اپلیکیشن پرسمان کنکور تیس بپرسید. این اپلیکیشن برای پرسش و پاسخ سوالات مشاوره ای و هم چنین رفع اشکال آنلاین طراحی شده است.