بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷

همون طور که بدون شک خودتون هم میدونید انتخاب منابع اگر مهم ترین مرحله ی آمادگی برای کنکور نباشه مطمئنا یکی از مهم ترین مرحله ها هستش. حال آن که هزاران کتاب و جزوه و دی وی دی برای هر درسی تالیف شده و دانش آموزان بین این همه تعدد منابع مسلما گیج می شوند. نکته ی بدتر این که هرکدام از این مولفین و انتشارات ها و موسسات ادعا می کنند که بهترین منبع را برای آن درس تهیه کرده اند و کلی هم تضمین می دهند! بار ها گفته ایم کسانی که در کنکور ، به شما تضمین می دهند مسلما کلاهبردار هستند و باید مراقب آن ها باشید! چون هیچ تضمینی در کنکور وجود نداره و کسی که تضمین میده فقط به دنبال کسب درآمد هستش! اما بریم سراغ اصل مطلب. 

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ در یک مطلب کار دشواریه چرا که سطح دانش آموزان و شرایط هر دانش آموزی با دیگری فرق داره و بهترین راه برای خرید منابع مناسب هر فرد این هستش که اون فرد با مشاوره با کادر ما منابعی رو تهیه کنه که بیشتر به دردش میخوره و روش مطالعه اختصاصی هر منبع رو هم یاد بگیره ولی به طور کلی ما سعی کردیم در این مطلب بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ رو معرفی کنیم.

برای ثبت نام مشاوره کنکور ۹۷ اینجا کلیک کنید

بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ / دروس عمومی

زبان و ادبیات فارسی:

مهم ترین درس عمومی با ضریب ۴ که خیلی از بچه ها هم توش مشکل دارند! این میتونه فرصتی باشه برای داوطلبین کوشا و زرنگ که با درصد بالا در این درس کلی جلو بیفتن از بقیه پس توجه خاصی به این درس داشته باشید. منبعی که ما برای ادبیات کنکور ۹۷ پیشنهاد می کنیم در درجه ی اول کتاب موضوعی گاج هستش. این کتاب البته کتاب محوری و اصلی شما نباید باشه چون فقط تست هستش (تست های فوق العاده استاندارد و عالی) ولی حتما باید توجه خیلی زیادی به این کتاب داشته باشید. ادبیات یک درسیه که کاملا باید موضوعی و مبحثی خونده بشه (مثل دین و زندگی نیست که از درس ۱ سال دوم تا درس اخر پیش دانشگاهی رو بخونید و برید کنکور بدید). با توجه به این که این درس کاملا موضوعی و مبحثیه منابع شما هم باید این استاندارد رو رعایت کرده باشند. ما پیشنهاد می کنیم کتاب های موضوعی انتشارات خیلی سبز و مهر و ماه رو برای ادبیات فارسی تهیه کنید و تست زنی رو از کتاب ادبیات موضوعی گاج انجام بدید. همچنین پیشنهاد می کنیم کتاب قرابت معنایی نشر دریافت رو هم تهیه کنید. 

عربی:

عربی واقعا آسونه! مطمئنا خیلی هاتون با خوندن این جمله کلی تعجب کردید و حتی عصبانی شدید ولی واقعیت همینه! تنها کافیه از کسایی که درصد بالایی توی این درس دارند بپرسید. در مدت زمان کوتاهی (با داشتن منابع خوب و برنامه ی درست و روش مطالعه ی صحیح) میشه توی این درس درصد بالایی بدست اورد. اگر بتونید کل عربی رو توی تابستون تموم کنید که خیلی هم عالی میشه!!!

بزرگترین مشکلی که بچه ها با عربی دارند بخاطر اینه که قواعد پایه شون ضعیفه و چون قواعد عربی یه جورایی مثل ریاضیه شما تا الفبای قواعد رو بلد نباشید نمیتونید مباحث جدید تر رو یاد بگیرید. ما در کتاب عربی آکادمی این مشکل رو حل کردیم یعنی اومدیم از ابتدایی ترین قواعد عربی درس رو شروع کردیم تا رسوندیم به سال دوم دبیرستان. اما بقیه منابع معمولا از دوم دبیرستان شروع میکنن و دانش آموزی که ضعیفه نمیتونه خودشو با اون منبع وفق بده. علاوه بر کتاب عربی آکادمی ، ما یه جزوه ای هم داریم که مکمل اون کتاب هستش در این جزوه درک مطلب و تست های مفهوم و … عربی که کمتر جایی بهش پرداخته شده رو به صورت کامل آموزش دادیم.

علاوه بر این دو منبع عالی ، ما کتاب عربی کامل گاج و همین طور کتاب عربی سفید گاج و دی وی دی عربی گاج رو هم تهیه کنید. دو مورد آخر هر دو تالیف استاد اسماعیل خان از مدرسین آکادمی کنکور تیس هستش.

خرید کتاب عربی آکادمی

خرید جزوه معجون عربی

دین و زندگی:

دین و زندگی رو باید فهمید ! نمیشه با حفظ کردن دین و زندگی انتظار داشته باشید درصد بالایی بزنید. پس منبعی که میخواهید تهیه کنید باید این کارایی رو داشته باشه که به شما مفهومی آموزش بده. کتاب دین و زندگی گاج نوشته زهرا سمیعی عارف میتونه به شما در این زمینه کمک کنه. علاوه بر این کتاب بانک تست دین و زندگی دکتر سرکشیک زاده هم پیشنهاد میشه.

زبان:

آکادمی تیس برای زبان یک کتاب جامع داره و یک جزوه ی مکمل که هر دو به تالیف آقای ایران پور هستش. با داشتن این دو منبع (که حجم بالایی هم دارند نسبتا) میتونید زبان رو به نقطه قوت خودتون در کنکور تغییر بدید.

خرید کتاب جامع آکادمی

خرید جزوه ی درک مطلب و کلوز

بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ / دروس اختصاصی

زمین شناسی:

شاید هنوز در مورد این که زمین شناسی رو بخونید یا خیر شک داشته باشید! شما تنها نیستید خیلی از بچه های تجربی تا زمان کنکور تصمیم گیری در این مورد رو به تعویق می اندازند. سعی خواهیم کرد به زودی مطلبی در این مورد بنویسیم. ولی چنان چه تصمیم گرفته اید زمین شناسی را برای کنکور ۹۷ بخوانید پیشنهاد می کنیم کتاب زمین شناسی خیلی سبز رو تهیه کنید.

ریاضی تجربی :

برای بچه های تجربی خوندن ریاضی آنچنان جذاب نیست! ولی سعی کنید همه درس ها رو به چشم پله ای برای موفقیت خودتون نگاه کنید این طوری راحت تر میتونید درس هایی که علاقه ندارید رو بخونید.

در درس ریاضی تجربی چنان چه دانش آموز ضعیفی هستید و پایه قوی ای ندارید کتاب آبی قلم چی پیشنهاد میشه که تست های خوبی هم داره. اگر سطحتون بالاتر هستش و توی ریاضی پایه مشکلی ندارید از خیلی سبز شروع کنید و بعد از تسلط به اون کتاب ، برید سراغ نشر الگو.

زیست شناسی:

چند سالیه که یک دانشجوی پزشکی کتاب هایی رو نوشته تحت عنوان فاگوزیست که شدیدا پیشنهاد میشه! خوندن این کتاب ها شما رو کاملا برای کنکور و تست های مفهومی و ترکیبی آماده میکنه. البته برای تست زدن پیشنهاد میشه کتاب زیست نشر الگو رو تهیه کنید.

شیمی:

کتاب شیمی گاج رو از اول تا آخر با دقت و با تکرار بخونید مشکلی در شیمی نخواهید داشت! دی وی دی های شیمی ای هم که ما پارسال زده بودیم برای کنکور امسال به دلایلی دیگه منتشر نمیشن لطفا سوال نفرمایید!

فیزیک:

برای فیزیک کتاب گاج و مهر و ماه رو به صورت مکمل هم دیگه بخونید

امیدواریم کمکتون کرده باشیم تا بهترین منابع کنکور تجربی ۹۷ رو پیدا کنید و بخرید!