جزوه شیمی دهم

بچه های گل دهمی امروز میتونن جزوه شیمی دهم رو از طریق لینک زیر به صورت کاملا رایگان دریافت کنند. این جزوه تمامی مباحث شیمی دهم رو پوشش داده و میتونه در کنار کتاب درسی منبع خوبی برای شما عزیزان باشه. در این جزوه علاوه بر درسنامه ی کاربردی سوالات بسیار استانداردی نیز ارائه شده که می تواند مورد استفاده ی دانش آموزان و دبیران محترم واقع شود.

دانلود جزوات کنکوری

دانلود جزوه شیمی دهم

 

بیشتر بدانید جزوه شیمی دهم

دانلود رایگان جزوات کنکوریدر بیشتر بدانید جزوه شیمی دهم میخوایم در مورد چگونگی کنترل استرس صحبت کنیم. خیلی از بچه های سال دهم به ما میگن که استرس دارند و نمیدونن چه جوری و از کجا برای کنکور شروع کنند. این استرس بی دلیل نیست یکی از دلایل این موضوع این هستش که شما اولین موجی هستید که کنکور رو به این سبک خواهید داشت و طبعا این خودش منشا استرس هستش اما نکته اینجاست که همه بچه های دهم این استرس رو دارند و این استرس منحصر به شما نیست پس جای نگرانی نداره. 

همون طور که میدونید هم استرس سازنده داریم و هم استرس منفی. شما باید سعی کنید این موضوع رو به سمت استرس سازنده ببرید یعنی ازش بهره بگیرید تا بتونید به بهترین نحو از مطالعه ی خودتون استفاده کنید. اگر کسی استرس نداشته باشه اصلا مطالعه نمیکنه اما حالا به چه شیوه ای استرس کاذب و منفی رو از خودمون دور کنیم؟

در درجه ی اول باید منشا استرس رو پیدا کنید و در موردش فکر کنید. یکی از بچه های دهم میگفت میترسه سوالات کنکور از الان خیلی سخت تر بشه! خب فرضا که این موضوع درست هم باشه مگه سوالات برای همه سخت نخواهد بود؟ پس نگرانی چیست؟ اگر واقع گرا باشید خواهید دید که اکثر افکار شما که باعث استرس و اضطراب می شوند هیچ پایه و اساسی ندارند!

برای این که به این شناخت برسید بهترین راه اینه که یک دفترچه یادداشت بردارید و افکار مزاحم و استرس زای خودتون رو توی اون دفترچه بنویسید و بعد از چند روز اون ها رو بخونید ، در این صورت خواهید دید که واقعا جای نگرانی نیست! فراموش نکنید که استرس بیش از حد و منفی نه تنها هیچ کمکی به شما نمی کند بلکه باعث خواهد شد شما از رقیباتون عقب بیفتید و انرژی و وقتتون رو صرف افکار استرس زا بکنید ضمن این که بازدهی درس خوندنتون هم به صورت قابل توجهی پایین خواهد آمد.