دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۶

امروز دفترچه انتخاب رشته از طرف سازمان سنجش قرار گرفته و شما میتونید از طریق لینک های زیر دریافت کنید. 

 

دانلود جزوات کنکوری

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۶ تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۶ ریاضی

 

هر سوالی در مورد انتخاب رشته کنکور ۹۶ داشتید میتونید روی لینک انتخاب رشته کلیک  کنید و در قسمت نظر ها سوال هاتون رو بپرسید. همچنین در ادامه یک سری نکات که در مورد انتخاب رشته به دردتون میخوره رو یادآور میشیم:

  1. انتخاب رشته یک فرآیند بسیار حساس و سرنوشت ساز می باشد حتما از مشاور برای این امر کمک بگیرید. 
  2. آمار های سال های گذشته منبع خوبی برای تعیین این که ایا شما می توانید رشته و دانشگاه مورد نظر خود رو بیارین یا نه هستش. در مشاوره انتخاب رشته آکادمی کنکور تیس ما از چندین دیتابیس بسیار قوی استفاده می کنیم که در دسترس دانش آموزان نمی باشد.
  3. انتخاب های خود را با توجه به دو فاکتور احتمال قبولی و میزان علاقه ی خود بچینید و اولویت ها را مورد توجه قرار دهید.
  4. لزوما رشته هایی که محبوب نیستند و قبولی در آن ها آسان می باشد به معنای آن نیست که آینده ی شغلی خوبی نداشته باشند اتفاقا بسیاری از رشته ها هستند که کمتر مورد توجه بچه ها قرار میگیرند ولی آینده ی شغلی فوق العاده ای دارند سعی کنید از کلیشه ها پیروی نکنید و علاقه ی واقعی خودتون رو پیدا کنید.
  5. در انتخاب دانشگاه ها هم دقت کنید یک دانشگاه در تمامی رشته ها سرآمد نیست برای مثال با این که دانشگاه صنعتی شریف بهترین دانشگاه برای رشته های مهندسی می باشد ولی هستند رشته هایی که دانشگاه تهران یا دیگر دانشگاه ها در آن چند رشته به خصوص سرآمد تر هستند.
  6. از آنجایی که دانشگاه ها برای رشته های شبانه خوابگاه ارائه نمی دهند سعی کتید شهر هایی که نزدیک به شما هستند رو برای این منظور انتخاب کنید.
  7. همان طور که می دانید چنان چه انتخاب رشته بکنید و در یک رشته ی روزانه قبول بشید سال بعد از کنکور محروم هستید پس در صورتی که مطمئن نیستید انتخاب رشته رو انجام ندهید.
  8. در مورد این که پشت کنکور بمانید یا نه مطلبی در سایت آکادمی گذاشتیم که مورد استفادتون قرار میگیره.
  9. در مورد داوطلبین پسری که دومین سال کنکورشان بوده و میخواهند برای سال بعد کنکور بدهند به زودی مطلبی در سایت قرار خواهیم داد که با مطالعه ی اون میتونن و انجام دادن راه پیشنهادی میتونن سال دیگه هم کنکور بدن
  10. حتما توی کانال انتخاب رشته آکادمی کنکور تیس عضو بشید تا زودتر از بقیه از اخبار انتخاب رشته با خبر بشید. مطالب مشاوره ای و آموزشی و همچنین روشن کردن قسمت های مبهم دفترچه هم در این کانال صورت میگیره. لینک کانال: [email protected]