درک مطلب عربی کنکور

یکی از مباحث میشه گفت سخت کنکور درک مطلب عربی کنکور هستش که با تمرین و ممارست میتونین به خوبی جواب بدین و از رقیباتون جلو بیفتید. اما چه جوری درک مطلب عربی کنکور رو باید براش مطالعه کرد؟ یه سری نکات کلی در جزوه زیر براتون گذاشتیم که در اون تمامی نکات مهم حل کردن درک مطلب عربی کنکور توش توضیح داده شده. نکاتی مثل این که چه طوری باید درک مطلب رو بخونید و به چه چیز هایی توجه و دقت داشته باشید و هم چنین تیپ های مختلف تست هاشو چه جوری پاسخ بدید.

دانلود جزوات کنکوری

دانلود درک مطلب عربی کنکور

 

بیشتر بدانید درک مطلب عربی کنکور

کنکوریکی از سوالاتی که خیلی از بچه ها میکنن اینه که ایا برنامه های آماده ای که تازگی ها مد شده و بعضی از موسسات میفروشن میتونه بهشون کمک کنه یا خیر. خب این عزیزانی که این سوال ها رو می پرسن احتمال زیاد کسایی هستند که تاحالا شروع نکردند یا جدی شروع نکردند و دنبال یک راه حل سریع می گردند که هم راحت باشه و هم جبران عقب موندگی هاشونو بکنه. اما جواب ما به این دوستان این هستش که برنامه آماده به درد شما نمیخوره! مث اینه که شما سرماخورده باشین و برین داروخونه ، داروخونه خودش یه نسخه آماده برای همه کسایی که سرماخوردن داشته باشه و بده به شما تا استفاده کنید و مریضیتون خوب بشه! هیچ آدم عاقلی همچین کاری نمیکنه! شما هم برای کنکور نیاز به یک برنامه اختصاصی دارید یک برنامه که مختص خودتون باشه نه این که یه نسخه باشه برای همه. چون شما ویژگی های درسیتون با دیگران فرق داره شرایطتون با بقیه فرق داره و نیازمند برنامه ای هستید که مختص شما باشه.

قبلا در مورد برنامه های مختلف و ویژگی یک برنامه خوب براتون توضیح دادیم. یک برنامه ی خوب باید اول از همه قابل انعطاف باشه و انعطاف پذیری داشته باشه این طور نباشه که ساعت دقیق مشخص کرده باشه و اگه شما اون ساعت رو از دست بدید دیگه جای جبران نداشته باشید. طراحی برنامه درسی به شیوه ای باید باشه که شما هم مرور داشته باشید هم ایستگاه هایی باید داشته باشه که شما چیزهایی رو که خوندید بتونید تست کنید که یاد گرفتید یا نه. 

کسایی که زمانشونو تا الان از دست دادن و خوب نخوندند یا میخوان به طور کلی از الان شروع کنند باید این نکته رو در نظر داشته باشند که برنامشون باید بی عیب باشه چون دیگه زمانی برای جبران نیست.