سست شدن توی دوران نوروز

خیلی از بچه ها میگن که توی دوران نوروز یکمی سست میشن و کمتر میتونن درس بخونن. این سست شدن توی دوران نوروز کاملا یک چیز مشترک بین بچه ها هستش و چیزی نیست که فقط شما تجربه کنید. یکی از دلایلش تغییر آب و هوا هستش کلا جو به طوری میشه که نه تنها شما بلکه هرکسی توی هر صنف و سنی میخواد استراحت کنه و به قول خودمون حال کاریو نداره! از دلایل دیگشم میشه این که همه جا تعطیله و رفت و آمد ها زیاده و برنامه های تلویزیون متنوع میشه و بقیه در حال استراحتن اشاره کرد!

اگر شما هم دچار سست شدن توی دوران نوروز شدید در درجه ی اول این رو در نظر بگیرید که اصلا چیز جدی ای نیست و شما هم تنها نیستید. منتها کسی میتونه توی کنکور موفق بشه که توی همین زمانی که همه سست شدن توی دوران نوروز سبقت بگیره از بقیه! درست مثل راننده های حرفه ای فرمول یک که وقتی به پیچ میرسن به جای این که پاشون بره رو پدال ترمز ، پاشونو میبرن روی پدال گاز!

شما توی این پیچ کنکور اگه بتونید پاتونو بذارید روی پدال گاز و جمع بندی رو به صورت جدی شروع کنید میتونید رتبه ی خیلی خوبی بدست بیارید. این حرف کلیشه رو حتما از همه شنیدید که میگن یه سال بخور نون و تره یه عمر بخور نون و کره! درسته که کلیشس ولی خب کلیشه ها یه دلیلی دارن که کلیشه شدن! شما کافیه همین یه عید رو دندون به جیگر بذارید و خوب درس بخونید تا یه عمر عید راحت هر کاری خواستید بکنید! به این فکر کنید که سال بعد توی عید دیدنی ها پدر و مادرتون پزتونو بدن بگن آقا پسر ما / دختر خانوم ما فلان رشته فلان دانشگاه قبول شده!

توی دوران نوروز کاری که شما باید بکنید اینه که حتما حتما جمع بندی رو استارت بزنید و علاوه بر خوندن و تکمیل مطالب قبلی ای که خوندید و جمع بندی ای که از طریق خوندن و مطالعه می کنید حتما با تست زدن هم شروع کنید به جمع بندی. بهترین منبع جمع بندی هر درس ، سوالات سال های قبل کنکور هستند. علاوه بر اون ها میتونید سوالات سال های قبل قلم چی که به صورت رایگان توی سایت ما قرار گرفت رو هم کار کنید. منتظر کتاب سوالات پیش بینی کنکور 97 آکادمی کنکور تیس هم باشید که قراره امسال حتی از سال های قبل هم بیشتر بترکونیم!!!

موفقیت شما آرزوی ماست / رسیدن به آرزوهایتان موفقیت ماست

رضا ایران پور رییس هیات مدیره موسسه آموزشی و فرهنگی تیس

***

مطالب مرتبط با نوروز:

منابع جمع بندی کنکور 97

دانلود سوالات زیست قلم چی سه سال اخیر