نام گذاری ترکیبات آلی شیمی کنکور

نام گذاری ترکیبات آلی یا همون آلکان ها ممکنه برای بعضی ها یکمی سخت باشه و درست متوجش نشده باشند یا نکاتی باشه که ندونن بخاطر همین امروز جزوه نام گذاری ترکیبات آلی شیمی کنکور رو از جناب استاد شاهماری برای شما گذاشتیم تا در این زمینه به شما کمک کنه.

 

دانلود جزوات کنکوری

دانلود جزوه نام گذاری ترکیبات آلی شیمی کنکور

 

 

بیشتر بدانید نام گذاری ترکیبات آلی شیمی کنکور

چرا برای کنکور درس میخوانیم؟

دانلود رایگان جزوات کنکورییکی از مهمترین سوالاتی که یک کنکوری باید به اون جواب بده این هست که چرا اصلا داره برای کنکور میخونه؟ دلیل و انگیزش چیه؟ آیا بخاطر اینه که صرفا جامعه بهش میگه باید کنکور بده؟ حرف پدر و مادرش؟ عقب نموندن از بقیه ؟ و یا خود موفق شدن در کنکور؟

بگذارید سوال رو طور دیگه ای مطرح کنیم ما برای هر کاری که توی زندگیمون انجام میدیم یک علتی داریم. اگر آب میخوریم بخاطر اینه که تشنمون میشه. برای کنکور خوندن هم حتما یک انگیزه و علتی داره. این انگیزه میتونه یه انگیزه ی بیرونی باشه مثل فشار پدر و مادر یا مدرسه و یا عقب نموندن از بقیه ، میتونه هم این انگیزه بیرونی باشه یعنی به جای این که بخاطر یک علت بیرونی درس بخونید ، برای خود درس خوندن درس بخونید! (یکم پیچیده شد!) به عبارت دیگه میتونیم این طور عنوان کنیم که بچه هایی موفق میشن توی کنکور سراسری که انگیزه ی درس خوندنشون چیزی جز خود لذت درس خوندن نباشه! توی دانشگاه هم داستان به همین شکل خواهد بود تنها کسایی موفق میشن که از درس خوندن لذت میبرن کسی میتونه پزشک خوبی بشه که توی دوران دانشجویی مطالعات زیادی انجام بده و از مطالعاتش لذت ببره مگرنه ما آدمای با پشتکار بالای زیادی داریم که بهره هوشی بالایی هم دارند ولی نمیتونن موفق بشن در زمینه های آکادمیک چون علاقه ای توی این زمینه ندارند.

ممکنه بگید ما از درس خوندن لذت نمیبریم پس جالا چیکار باید بکنیم؟ در درجه ی اول باید در نظر بگیرید آیا تصمیمی که در انتخاب رشته گرفتید درست بوده؟ آیا علاقه ی واقعی شما به طور مثال ریاضی یا تجربی بوده ؟ ممکن نیست این علاقه در رشته ای مثل هنر یا علوم انسانی بوده باشه و شما ازش خبر نداشته باشید ؟ 

در درجه ی دوم باید روی اعتماد به نفس ، پشتکار و ارادتون کار کنید اگر مطمئن هستید که از درس خوندن (به طور مثال زیست شناسی) لذت میبرید پس دلیلی نیست که در اون موفق نشید آیا آدم برای کاری که لذت میبره خسته میشه؟ 

در یک کلام، رتبه های برتر هر رشته ای علاقمندان به اون رشته بودند که درس خوندن براشون در اون رشته واقعا شیرین بوده و تونستن با پشتکار کافی به علاقه ی خودشون برسند. هیچ رتبه ای رو نمیتونید پیدا کنید که علت موفقیتش ، فشار پدر و مادرش یا عوامل بیرونی بوده باشه تنها چیزی که میتونه شما رو به موفقیت برسونه خود شمایید. کافی است فقط تصمیم واقعی خود رو بگیرید که میخواید موفق بشید!