پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷

سلام بچه ها امروز میخوایم چند کلامی با پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷ صحبت کنیم. کسایی که کنکور ۹۶ امتحان دادند ولی بنا به دلایلی انتخاب رشته نکردند و خواستند پشت کنکور بمونن و سال بعدی یعنی در کنکور ۹۷ یه شانس دوباره به خودشون بدن. قبلا مطالبی توی سایت در مورد شرایط پشت کنکوری ها نوشته شده که پیشنهاد می کنیم حتما اون ها رو بخونید:

یک پشت کنکوری موفق

پشت کنکور بمونم یا نه

همون طور که مستحضرید کنکور ۹۷ آخرین کنکور نظام آموزشی قدیم خواهد بود و بعد از آن از کتاب های نظام جدید یعنی دهم و یازدهم و دوازدهم کنکور گرفته میشه. خود پشت کنکور موندن استرس زیادی داره و وقتی این که آخرین کنکور باشه هم این استرس رو بیشتر میکنه. منتها متاسفانه شایعات زیادی در مورد کنکور ۹۷ به گوش میرسه که جا داره در موردش صحبت کنیم!

آیا کنکور ۹۷ سخت خواهد بود؟

سوالی که نه تنها پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷ بلکه دانش آموزانی هم که کنکور ۹۷ اولین کنکورشان خواهد بود به کرات می پرسند اینه که آیا کنکور ۹۷ بخاطر این که آخرین کنکور نظام آموزشی قدیم هست سخت تر از کنکور های قبلی هستش یا خیر! ببینید جواب دادن در مورد این گونه سوال ها تقریبا غیرممکنه هیچ کس نمیدونه سازمان سنجش قراره چیکار بکنه حتی خود طراح سوال ها! (چون هر درس بی شمار طراح سوال داره و از بین سوالات گلچین میشن سوالا) بنابراین اصلا به حرف های دیگران در مورد این که کنکور سخت تر میشه توجه نکنید. ضمنا این که کنکور ۹۷ آخرین کنکور نظام قدیم هستش هیچ ربطی نداره که سخت هم باشه! اولین بار نیست که نظام آموزشی دبیرستان عوض میشه بار قبلی که این اتفاق افتاد سطح سوالات آخرین دوره ی کنکور اون نظام هیچ تفاوتی با سطج کنکور های دوره قبلی نداشت! علاوه بر همه این ها این رو هم در نظر بگیرید که اگه کنکور سخت باشه برای همه ی داوطلبین سخته! کنکور آزمون قبلی یا رد شدن نیست بلکه یک آزمون رقابتیه بنابراین اگر آسون باشه برای همه آسونه و اگر سخت باشه هم برای همه سخته و تفاوت آن چنان زیادی در نتیجه ها دیده نمیشه. 

آیا داوطلبین کنکور ۹۷ زیاد خواهند بود؟

سوال دیگه ای که در این مورد پرسیده میشه در مورد تعداد شرکت کننده ها هستش! اولین چیزی که باید گفت اینه که اکثر شرکت کننده های کنکور سیاهی لشگر هستند اگر شما واقعا اراده ی قبول شدن در رشته های برتر و دانشگاه های خوب رو داشته باشید و وقت کافی بذارید خیلی راحت میتونید قبول بشید چون تعداد کسایی که منفی و صفر میزنند خیلی بیشتر از اون چیزیه که باور کنید! بنابراین آمار بالای شرکت کننده ها نباید برای شما باعث نگرانی بشه! اما در مورد تعداد شرکت کننده های کنکور ۹۷ احتمالا مخصوصا در رشته ی تجربی آمار کمی بالاتر از حد انتظار و سال های گذشته باشه که دلیلشم این هستش که خیلی از کنکوری های ۹۶ انتخاب رشته نکردند و تصمیم گرفتند پشت کنکور بمونن و یا کلا قید کنکور رو بزنن. اما این مساله همون طور که گفته شد هیچ جای نگرانی نیست مهم اینه که شما به جای پرداختن به این مسائل ، به درس خوندن خودتون بپردازید و تلاش خودتونو بکنید که به بهترین نحو در کنکور ۹۷ تست ها رو پاسخ بدید!

نکته ی دیگه ای که پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷ باید بهش توجه کنند اینه که حتی اگر خدای نکرده خواستند کنکور ۹۸ هم شرکت کنند مشکل آنچنانی نخواهند داشت چون کتاب های جدید با این که تفاوت های زیادی با کتاب های شما داره ولی مباحث تقریبا یکیه و قابل مطالعه هستش برای شما. مسلما کارتون کمی سخت تر میشه ولی غیرممکن نیست. البته بهتره که پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷ تمام تلاششونو برای کنکور ۹۷ بکنن که همین امسال قبول بشن و رتبه های خوبی بدست بیارن. مطمئن باشید اگر برنامه ی درستی داشته باشید و اشتباهات سال گذشته ی خودتون رو تکرار نکنید به خوبی میتونید در کنکور ۹۷ بدرخشید و بهترین نتایج رو از آن خود بکنید. 

آیا داشتن وقت زیاد برای پشت کنکوری ها مریت حساب میشه ؟

پشت کنکوری های داوطلب کنکور ۹۷ به سبب این که دیگه لازم نیست مدرسه برند و درس ها رو یک دور مطالعه کردند وقت زیاد تری نسبت به بقیه خواهند داشت منتها مدیریت کردن این زمان خیلی مساله مهمیه! بار ها دیده شده همین زمان زیاد خالی میتونه نتیجه ی عکس داشته باشه. مثالش پشت کنکوری هایی که از همون اول یک دفعه ای زیاد میخونن و خسته میشن یا کسایی که چون وقت زیادی دارند توجهشون به چیز های دیگه پرت میشه و یه جورایی وقت زیادشون نه تنها بهشون کمک نمیکنه بلکه باعث میشه از دانش آموزان پیش دانشگاهی که هر روز با درس سر و کله میزنن هم عقب بیفتن. پیشنهاد ما اینه که برای این که این مشکلات براتون پیش نیاد از مشاورین آکادمی کنکور تیس که همگی رتبه های تک رقمی و دو رقمی کشوری کنکور هستند استفاده کنید. بعضی از مشاورین ما هم خودشون پشت کنکوری بودند و بعد از یک سال تونستن رتبه ی تک رقمی یا دورقمی بشن مشاوره با این عزیزان میتونه برای پشت کنکوری ها خیلیییی تاثیر گذار و مفید باشه. برای رزرو مشاوره به صفحه ی زیر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های ما که در زیر سایت هست تماس بگیرید حضوری هم موقع ساعات اعلام شده در پایین سایت میتونید تشریف بیارید دفتر مرکزی.

رزرو مشاوره ی کنکور ۹۷